Garść informacji o ubezpieczeniu Autocasco

Praktycznie w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym można kupić ubezpieczenia komunikacyjne. W ofercie każdego z nich znajdziemy zarówno obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, jak i ubezpieczenie Autocasco (w skrócie AC). AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które mimo to warto czasem wykupić.

Garść informacji o ubezpieczeniu Autocasco

Czym wyróżnia się AC?

Ubezpieczenie AC nie jest wśród polskich kierowców wyjątkowo popularne. Wyjątkowo często kupują je tylko osoby, które zdecydowały się zaciągnąć w banku kredyt na zakup samochodu. W takich przypadkach kupowane jest polisa z cesją na bank i to bankowi towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie, gdy ubezpieczony samochód zostanie na przykład skradziony. Polisa AC jest dodatkową formą zabezpieczenia kredytu. Nie oznacza to jednak, że polisy nie mogą kupić inne chętne osoby. Zaletą ubezpieczenie Autocasco jest to, że obejmuje ono ochroną samochód, który został ubezpieczony. Właściciel ubezpieczonego samochodu może otrzymać odszkodowanie od swojego ubezpieczyciela nie tylko, gdy auto zostanie mu skradzione. Wniosek o wypłatę odszkodowania może on złożyć także wtedy, gdy uszkodzi samochód w czasie na przykład parkowania czy wypadku. Również uszkodzenia spowodowane przez osoby trzecie czy działanie siły żywiołów są powodem ubiegania się o pokrycie ich naprawy z polisy AC. Składka AC jest stosunkowo wysoka. Rośnie wraz z rozszerzaniem zakresu ochrony. Dla właścicieli starszych modeli aut, dla tych, którzy chcą płacić niższe składki, ubezpieczyciele mają polisy mini casco.

Poczytaj też o AC na stronie https://mtu24.pl/ .

Cechy charakterystyczne dla mini casco

Niższa cena polisy oznacza węższy zakres ochrony. Najczęściej osoby, które wykupiły ubezpieczenie mini casco mogą liczyć na wypłatę odszkodowania tylko wtedy, gdy koszt naprawienia szkód jest wyższy niż 70% wartości samochodu. Z polisy mini casco odszkodowanie wypłacane jest także, gdy samochód padnie łupem złodziei.

Osoby, które interesuje zakupu polisy AC mogą wybierać między wariantem podstawowym a okrojonym. Zawsze jednak przed podpisaniem umowy należy uważnie przeczytać OWU.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ubezpieczenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *